01.08.2016 0:00

Повернення з відпустки

Перепрошую в тих, хто не зміг достукатись до мене ...
Читать полностью
 
06.06.2016 0:00

[Отменено из-за погоды...] Вечно молодой дедушка Сулико разожжет...

участок пляжа на оз. Горащиха, напротив 7 линии в ...
Читать полностью
 
12.07.2015 0:00

kiwi Dnistr 2015

Байдарочно-палаточный поход в режиме supermatraz…
Читать полностью
 
19.11.2013 0:00

Старатели

Пригоди лижників у країні неляканих сноукетів
Читать полностью
 
19.11.2013 0:00

Белка в Сибири

О сноукэтинге и фрирайде в затеряном сибирском пос...
Читать полностью
 

 

1999-2000 Інженер-енергетик

По закінченні ВНЗ я став до роботи на своєму першому робочому місці у ВАТ «АК Вінницяобленерго». Компанія забезпечує електропостачання промислових і побутових споживачів на території Вінницької області. Я, як молодий спеціаліст, інженер-енергетик в службі збуту електричної енергії, зумів організувати роботу, свою та колег, і реалізувати проект, який довгий час залишався без руху.

Як і належить, молодому спеціалісту дісталася найбільш «незручне» завдання. Мені доручили проект, який довгий час вважався в обленерго непідйомним. В Україні у 1998 році за участю Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID, United States Agency of International Development) стартувала програма оптимізації втрат в електричних мережах. Кожному енергетику відомо, що надлишок перетоків індуктивної (реактивної) складової в мережах веде до зростання втрат. Розрахунок перетоків є нетривіальним завданням і вимагає застосування спеціального програмного забезпечення. Програма була покликана забезпечити виявлення «проблемних точок» у мережах, де необхідна установка спеціального устаткування для компенсації реактивної потужності. Програмний комплекс був розроблений в НТУУ КПІ. Складність впровадження комплексу полягала в необхідності формалізації і складання баз даних мережевого обладнання усієї енергосистеми України. Кожна лінія електропередач, кожен трансформатор, кожен споживач (навантаження) повинні були бути внесені до бази даних, згідно з особливими правилами і в прив'язці до вузлових точок. Враховуючи масштаб енергосистеми України - це буле воістину титанічне завдання. Задача була подрібнена і спущена для виконання в окремі електропостачальної компанії - обленерго.

У «Вінницяобленерго» довго не могли зрушити проект з місця. Отримавши його у своє ведення, я детально розібрався в завданні. Сам по собі механізм формалізації опису мереж 6-220 кВ виявився не таким вже й складним. Присвоєння оригінальних ідентифікаторів всім вузлам мережі, опис навантажень (тип, потужність, коефіцієнт потужності), опис ліній (тип, протяжність), опис трансформаторного парку (тип, потужність) - все це виглядало цілком реальним. Бентежив лише грандіозний масштаб проекту - мова йшла про тисячі ліній і про десятки тисяч вузлів навантаження. Мною була розроблена детальна стратегія реалізації проекту. Потрібно роздрібнити завдання. Організаційно обленерго складається з 26 РЕМів - районних електромереж. Кожен РЕМ обслуговує електричні мережі на території одного району області і має достатньо кваліфікованих фахівців для роботи над проектом.

Мною були розроблені методичні матеріали та опитувальні таблиці. В обумовлений день в актовому залі компанії були зібрані старші диспетчера РЕМів, для яких я і провів навчальний семінар, в ході якого пояснив суть і значення завдання, методику роботи, роздав методичні матеріали та бланки таблиць. З цього дня почалася «щільна» щоденна робота над проектом.

Я консультував диспетчерський склад РЕМів у телефонному режимі, у складних випадках виїжджав у відрядження на місце, щоб зрушити справу з мертвої точки. Поступово в центральний офіс почали надходити заповнені таблиці. Мені в підпорядкування були виділені ще двоє інженерів. Спільними зусиллями ми вводили дані з таблиць у комп'ютерні бази даних, тестували правильність даних. Ще не один раз мені доводилося виїжджати "в поле", щоб коригувати отримані від РЕМів дані, а також допомагати відстаючим.

У підсумку «Вінницяобленерго» стала однією з перших енергопостачальних компаній в Україні, що успішно завершили свою частину проекту.

Крім роботи над проектом я брав участь у поточній діяльності відділу збуту електроенергії - прийому, консолідації та аналізу даних по споживанню електроенергії на ввіреній території.

Додатковим завданням, як фахівця, що володіє англійською мовою, для мене був переклад з англійської великого набору методичних матеріалів з енергозбереження і реформи в галузі електроенергії, наданих USAID.

Власною ініціативою стало написання допоміжного програмного забезпечення (на мові turboPascal) для розрахунку втрат електроенергії для автоматизації повсякденної роботи відділу.

Покинув компанію я через банальне безгрошів'я. Напевно, багато хто пам'ятає ці роки - енергетика України переживала жорстоку кризу неплатежів. Співробітники електропостачальних компаній отримували на руки лише частину зарплати. Велика частина депонувалась - тобто замість грошей працівники отримували папірець, що засвідчував те, що в світлому майбутньому з ними розрахуються по зарплаті. Можливо. Враховуючи від початку невеликий розмір зарплати молодого спеціаліста без вислуги років та не обтяженого посадовими надбавками, та ще й частково депоновпний... Отже, мені довелося покинути компанію. Тим не менш, досвід було дуже цікавим для мене і дуже плідним для компанії.